Ispocetka (traducción al Albanés)

Advertisements
traducción al Albanés

PREJ FILLIMI

Edhe kete mengjes I ke hapur syte si denim
Pak ke brejtur neer korridore naten
Dhe ke pare se jane te shprazet
Nuk ke mundur as ne enderr
Te paramendojsh dicka te tille
Nuk e ke shkruajtur askund
Qe nje vend ne anen tende te jastekut
Pergjithmone mund te mbetet e shprazet
 
Te fillojme prap nga e para
Dhimbja eshte e gjitha qe mbet nga aj emer
Te fillojme prap nga e pare
Kush e din se ku mund ten a shpije lumi
 
Duhet kohe qe
Te kendoje qetesia ne kraherorin tend
Duhet kohe qe
Te hapet vitrine me cudira te reja
 
E kerkove dicka qe
Zoti nuk e kishte krijuar
Dashuri por qe ne te
Te mos kete asnje pike dyshimi
Kerkoje nje njeri
Qe do te dashuronte vec per ty, ashtu njeri nuk ka
 
Te fillojme prap nga e para
Dhimbja eshte e gjitha qe mbet nga aj emer
 
Kete qe tash e kam
E gjithe deri ne varr
Cdohere kane qene te dijsh
Gjera te shtrenjta dhe luksoze
Ato ideale qe me kohen
Kercnohen te zbehen
Kur buri dhe grua ne dashuri
Se bashku pajtohen
 
Publicado por Infinity_disaster el Sáb, 02/06/2012 - 10:05
Added in reply to request by rehati
Bosnio

Ispocetka

Comentarios