Publicité

Deva Bize Sevişler (traduction en albanais)

  • Artiste: Yalın (Hüseyin Yalın)
  • Chanson: Deva Bize Sevişler 10 traductions
  • Traductions : albanais, allemand, anglais, arabe, bulgare, grec, persan, roumain, russe, serbe
traduction en albanaisalbanais
A A

Dashuria eshte ilaci jone

Nuk dua Te Te mbarojne shpresat
Edhe sikur fjalet e mia nga xhami(Te thyeshme) Te jene,
Drejtesia nuk fal.
Ji e sigurte aspak ste kam harruar e dashur
Edhe sikur lekura e jote Te jete ferri per mua, Pa u menduar do vija tek ti.
 
Ashtu sikur per cdo gje ne jete ekziston dicka,
Ashtu per mua ekziston ti
Edhe sikur Te gaboj, Te dua Te vrapoj/ik nga ty
Me mbaj/ndalo e mos me lesho/te iki
Problemi/halli im esht dashuria
 
A prishet lumturia vetem nga kokefortesia/inati?
 
Ne jemi dhe gjithmone do Te jemi sepse ilaci yne eshte dashuria
 
Ti po pret por jeta vazhdon dhe iken e dashur
Nese marifeti im/aftesia ime eshte Te shkruaj, ateher ti padyshim je penda ime
 
Ashtu sikur per cdo gje ne jete ekziston dicka,
Ashtu per mua ekziston ti
Edhe sikur Te gaboj, Te dua Te vrapoj/ik nga ty
Me mbaj/ndalo e mos me lesho/te iki
Problemi/halli im esht dashuria
 
A prishet lumturia vetem nga kokefortesia/inati?
 
Ne jemi dhe gjithmone do Te jemi sepse ilaci yne eshte dashuria
 
Ashtu sikur per cdo gje ne jete ekziston dicka,
Ashtu per mua ekziston ti
Edhe sikur Te gaboj, Te dua Te vrapoj/ik nga ty
Me mbaj/ndalo e mos me lesho/te iki
Problemi/halli im esht dashuria
 
Art is a way of life 🔥
Publié par Lindy AnyLindy Any le Mer, 19/06/2019 - 21:28
Ajouté en réponse à la demande de Grisilda SpahoGrisilda Spaho
Commentaires de l’auteur·e :

😎

turcturc

Deva Bize Sevişler

Commentaires