Anila Mimani - E ta dishë sa shumë të dua (traduction en roumain)

albanais

E ta dishë sa shumë të dua

Çdo mëngjes kur diellin shoh,
ty të mendoj.
Ti se di pa ty i dashur,
jo nuk jetoj.
 
Sonte të kërkoj -- ku je?
Prapë të vetme mos më le
Në këtë ëndërr që s'mbaron, dhe më mundon.
 
E ta dish sa shumë të dua
Do të rije veç me mua.
Dua të ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua.
 
I hap sytë dhe them me vetë,
Drita je ti.
Nuk e dua këtë jetë
Pa dashuri.
 
Publié par Balkaneuro le Mar, 02/12/2008 - 15:21
Aligner les paragraphes
traduction en roumain

Daca ai stii cat de mult te iubesc

In fiecare dimineata, cand vad soarele,
Eu ma gandesc la tine
Tu nu stii ca fara tine, iubirea mea,
nu,eu nu pot trai.
 
In noaptea asta te caut- unde esti?
Nu ma mai lasa singura inca o data
In visul asta, fara final, si ma chinuie.
 
Daca ai stii cat te iubesc
Ai fi ramas cu mine.
Mi-ar fi placut sa iti simt buzele
Si cuvintele care mi le spuneai doar mie.
 
Deschid ochii si imi spun
ca tu esti luminea mea.
Nu vreau viata asta fara iubire.
 
Publié par Lorena21 le Ven, 23/10/2015 - 18:34
Commentaires