Anila Mimani - E ta dishë sa shumë të dua (traduction en serbe)

albanais

E ta dishë sa shumë të dua

 
Çdo mëngjes kur diellin shoh,
ty të mendoj.
Ti se di pa ty i dashur,
jo nuk jetoj.
 
Sonte të kërkoj -- ku je?
Prapë të vetme mos më le
Në këtë ëndërr që s'mbaron, dhe më mundon.
 
E ta dish sa shumë të dua
Do të rije veç me mua.
Dua të ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua.
 
I hap sytë dhe them me vetë,
Drita je ti.
Nuk e dua këtë jetë
Pa dashuri.
 
Publié par Balkaneuro le Mar, 02/12/2008 - 15:21
Aligner les paragraphes
traduction en serbe

Kad bi znao koliko te volim

Versions : #1#2#3
Svako jutro, kada vidim sunce
mislim na tebe
ti ne znas ljubavi moja da bez tebe
ne , ja ne zivim
 
Veceras te trazim - gdje si nestao?
Ne ostavljaj me samu ponovo
U ovoj nocnoj mori bez kraja
 
Trebao bi znati koliko te volim
Samo ostani samnom
Zelim tvoje usne na sebi
I te rijeci koje ces reci samo meni
 
Otvaram oci i kazem sebi
Ti si moje svijetlo
Ne zelim ovaj zivot
bez ljubavi
 
Publié par Invité·e le Ven, 28/08/2009 - 11:25
Commentaires de l’auteur(e) :

Sanji od Vladimira

3
Note : None Moyenne : 3 (4 votes)
Commentaires
Guest    Ven, 28/08/2009 - 11:31

Samo za sanju ...

Guest    Ven, 28/08/2009 - 11:36

:)))