Tiziano Ferro - Ti scatterò una foto (traduction en albanais)

italien

Ti scatterò una foto

Ricorderò e comunque anche se non vorrai
Ti sposerò perché non te l' ho detto mai
Come fa male cercare, trovarti poco dopo
E nell' ansia che ti perdo ti scatterò una foto…
Ti scatterò una foto…
 
Ricorderò e comunque e so che non vorrai
Ti chiamerò perché tanto non risponderai
Come fa ridere adesso pensarti come a un gioco
E capendo che ti ho perso
Ti scatto un' altra foto
 
Perché piccola potresti andartene dalle mie mani
Ed i giorni da prima lontani saranno anni
 
E ti scorderai di me
Quando piove i profili e le case ricordano te
E sarà bellissimo
Perché gioia e dolore han lo stesso sapore con te
Vorrei soltanto che la notte ora velocemente andasse
E tutto ciò che hai di me di colpo non tornasse
E voglio amore e tutte le attenzioni che sai dare
E voglio indifferenza semmai mi vorrai ferire
 
E riconobbi il tuo sguardo in quello di un passante
Ma pure avendoti qui ti sentirei distante
Cosa può significare sentirsi piccolo
Quando sei il più grande sogno il più grande incubo
 
Siamo figli di mondi diversi una sola memoria
Che cancella e disegna distratta la stessa storia
 
E ti scorderai di me
Quando piove i profili e le case ricordano te
E sarà bellissimo
Perché gioia e dolore han lo stesso sapore con te
Vorrei soltanto che la notte ora velocemente andasse
E tutto ciò che hai di me di colpo non tornasse
E voglio amore e tutte le attenzioni che sai dare
E voglio indifferenza semmai mi vorrai ferire
 
Non basta più il ricordo
Ora voglio il tuo ritorno…
 
E sarà bellissimo
Perché gioia e dolore han lo stesso sapore
Lo stesso sapore con te
Io Vorrei soltanto che la notte ora velocemente andasse
E tutto ciò che hai di me di colpo non tornasse
E voglio amore e tutte le attenzioni che sai dare
E voglio indifferenza semmai mi vorrai ferire
E voglio indifferenza semmai mi vorrai ferire…
 
Publié par purplelunacy le Jeu, 22/07/2010 - 00:14
Aligner les paragraphes
traduction en albanais

Do te shkrep nje foto

Do te kujtoj edhe pse ti nuk do duash
Do te martohem me ty edhe pse kurre nuk ta kam thene
Sa dhemb te te kerkoj , dhe te te shoh kaq vone
Dhe ne ankthin qe te humbas do te te shkrep nje foto
Do te te shkrep nje foto ...
 
Do te kujtoj edhe pse ti nuk do duash
Do te te therras edhe pse e di qe nuk do pergjigjesh
Sa me ben te qesh tani kur te mendoj si nje loje
E duke kuptuar qe te kam humbur
Do te te shkrep nje foto ...
 
Pse vogelushe do te ikesh nga duart e mija
Dhe ditet e para larg do jene vite
 
E do me harrosh
Kur bjen shi profilet e shtepite te kujtojne ty
Dhe do jete bukur
Sepse gezimi dhe dhimbja kane te njejten shije me ty
Une do doja vetem qe nata shpejte te ikte
Dhe gjithçka qe ke nga une papritur te mos u kthente
Dhe dua dashurin dhe gjithe vemendjet qe ti di ti japesh
Dhe dua indiference nese ndonjehere do duash te me lendosh
 
Dhe ja ngul syte shikimit te nje kalimtareje
Por duke te pasur edhe ketu do ju ndjeja te larget
Cfare mund te thote te ndihesh i vogel
Kur ti je endrra me e madhe dhe makthi me i madh
 
Jemi femijet e boteve te ndryshme te nje memorie
Qe fshin dhe terheq , huton historin e njejte
 
E do me harrosh
Kur bjen shi profilet e shtepite te kujtojne ty
Dhe do jete bukur
Sepse gezimi dhe dhimbja kane te njejten shije me ty
Une do doja vetem qe nata shpejte te ikte
Dhe gjithçka qe ke nga une papritur te mos u kthente
Dhe dua dashurin dhe gjithe vemendjet qe ti di ti japesh
Dhe dua indiference nese ndonjehere do duash te me lendosh
 
Tani nuk mjafton me kujtimi
Tani dua kthimin tend
 
Dhe do jete bukur
Sepse gezimi dhe dhimbja kane te njejten shije me ty
Te njejten shije me ty
Une do doja vetem qe nata shpejte te ikte
Dhe gjithçka qe ke nga une papritur te mos u kthente
Dhe dua dashurin dhe gjithe vemendjet qe ti di ti japesh
Dhe dua indiference nese ndonjehere do duash te me lendosh
Dhe dua indiference nese ndonjehere do duash te me lendosh
 
Publié par SaraCa le Dim, 26/08/2012 - 15:24
Ajouté en réponse à la demande de olti2012
Commentaires