Ahogándome en tu adiós (अलबेनियाई में अनुवाद)

Advertisements
अलबेनियाई में अनुवादअलबेनियाई (poetic)
A A

Duke u mbytur ne lamtumiren tende

Mbaj gjysme buzqeshjen tende,
ate qe te shpetoi kur te ftova per te dale
Mbaj muajt e dimrit
duke rrefyer sekrete
duke shkrire dashurine qe te dhashe
 
Dhe thuaj...cfare pe tek une
per te pranuar ate pasdite
dhe tani te leshe gjithcka keshtu?
 
Duke mbytyr kujtimin
duke mbytyr lamtumiren tende
tingelluan sirenat
ne dhomen tone te trishte
 
Heshtja te ndalon
dhe zbrazetia brenda meje
behet e perjetshme dhe me perpin
ka nje humnere mes nesh
 
Mban rutinen e trishte
ofendimin dhe shpifjen
ankthin per te me pare krah teje te lumtur
Dhe mban inatin dhe turpin
mesazhet e darkes
nderkohe qe une shtiresha se flija
 
Dhe thuaj...cfare pe tek une
per te pranuar ate pasdite
dhe tani te leshe gjithcka keshtu?
 
Duke mbytyr kujtimin
duke mbytyr lamtumiren tende
tingelluan sirenat
ne dhomen tone te trishte
 
Heshtja te ndalon
dhe zbrazetia brenda meje
behet e perjetshme dhe me perpin
ka nje humnere mes nesh
 
Dhe i gjori une
e dija gjithnje qe do te ikje
por nuk pata guxim
te pranoja tradhetine tende.
 
Romeo BushatiRomeo Bushati द्वारा मंगल, 11/09/2018 - 20:58 को जमा किया गया
स्पैनिशस्पैनिश

Ahogándome en tu adiós

कमेन्ट