Hotel California (अलबेनियाई में अनुवाद)

Advertisements
अलबेनियाई में अनुवादअलबेनियाई
A A

Hoteli Kaliforna

Ne nje autostrade te erret shkretetire, erra e ftohte ne floket e mia
Era e embel e marjuanes, ngrihet qete neper ere.
Diku larg ne distance, pashe nje drite qe shnderriste.
Koka ime u rendua dhe shikimi m'u err,
m'u desh te ndaloja per naten.
 
Ja ku ajo po qendronte ne hyrje,
degjova kembanen e manastirit,
dhe po mendoja
"Kjo mund te jete Parajsa ose mund te jete ferri"
Pastaj ajo ndezi nje qiri dhe me tregoi rrugen.
Kishte zera neper korridor,
Mendova se po thoshnin...
 
Miresevini ne Hotelin Kaliforna,
Sa vend i mrekullueshem,
sa fytyre e bukur.
Plot dhoma ne Hotelin Kalifonia,
cdo kohe te vitit, mund ta gjesh nje.
 
Mendja e saj eshte e perthyer, ajo ka Mercedes Benz-in
Ajo ka shume, shume djeme te bukur qe i quan shok.
Si kercejne ne oborr, djersa e embel e veres.
Disa kercejt te kujtojne, disa kercejne te harrojne.
 
Keshtu qe thira kapitenin:
''Te lutem sill veren time!" Ai tha:
"Nuk e kemi patur kete lloj qe nga nje mije e nenteqind e nentedhjete e nenta"
Dhe ende ata zera po therrasin nga larg,
te zgjohesh ne mes te nates,
vetem t'i degjosh ata te thone...
 
Miresevini ne Hotelin Kalifornia
Sa vend i bukur,
sa fytyre e bukur.
Po jetojne jeten e mire ne Hotelin Kalifornia,
cfare surprize, por sillni alibite tuaja.
 
Pasqyra ne tavan,
shampanja roze ne akull
dhe ajo tha:
"Ne jemi te gjithe ketu te burgosurit, e vete menyres sone"
Dhe ne dhomen e mjeshtrit,
jane mbledhur per banketin.
E shpojne me thikat e tyre prej argjendi,
por thjesht s'munden ta vrasin bishen.
 
Gjeja e fundit qe kujtoj,
po vrapoja per deren,
me duhet te gjeja rrugen
per ne vendin ku isha me pare.
''Qetesohu" tha rojtari
"Ne programohemi per te marr.
Mund te hysh kur te duash,
por nuk mund te largohesh kurre!"
 
MarianK1MarianK1 द्वारा शनि, 04/02/2017 - 20:18 को जमा किया गया
लेखक के कमेन्ट:

Tani qe e perktheva, s'ngjan dhe aq mire ne shqip. Epo c'ti besh.

अनुवाद-स्रोत:
https://lyricstranslate.com/hi/Vetja%20ime%2C%20pse%20c%27burim%20mendove%20se%20kisha.
अंग्रेज़ीअंग्रेज़ी

Hotel California

"Hotel California" के अन्य अनुवाद
अलबेनियाई MarianK1
कृपया "Hotel California" का अनुवाद करने में सहायता करें
Eagles: टॉप 3
कमेन्ट