Adelina Ismajli - Sonte

Albán

Sonte

8 vjetë unë pran teje kam qenë e dënuar
asnjëherë asgjë ti s'ke pa,
Shpirti qante, por unë kurrë nuk jam ankuar
viktimë e një qejfi kam ra.
 
Pse s'më flet. Shikon tokën dhe hesht
(toke = earth/floor) ... (hesht = silence)
Why do you yell at me. Where is the love
You killed a life
 
Sonte unë me ty çdo gjë e kam mbaruar
Sonte ti pranove s'me don
Sonte 8 vjet jete ti m'i ke mohuar
Sonte një femër ty do t'mallkon.
 
Mallkoj veten pse unë sytë i kam mbyllur
kam gënjyer se mirë po shkon
sa here desha, po asnjëherë s'të kam pyetur
pse kur t'puth ti kokën largon.
 
Kűldve: Guest Péntek, 01/01/2010 - 00:00
Köszönet
Translations of "Sonte"
Adelina Ismajli: Top 3
Hozzászólások