Blero - Dashuri Pa Fund (Olasz translation)

Albán

Dashuri Pa Fund

Hoooou hooooou --- naranara
 
Mos ri ne vetmi vajz eja ti te un
Me thuj se kush te ka tradhtu
Ama dorën t'lutem dhe mos u frigo
Se dashurija nuk ka fund
 
Për çdo ditë, dhe për çdo natë
Për ty unë ëndrroj,
vetëmija m'mbulon
Asgjë s'dëshiroj,
t'lutem ti m'beson
Se me mu ti do të shijosh
 
Dashuri pa fund
Do të ofroj unë ty
Dashuri pa fund
Dhe asgjë tjetër
 
Koha po kalon
Ti ende nuk kupton
Se qka në jetë ty të mungon
Hape zemrën ti, pranoje dashurinë
Se një ditë do t'jetë shumë vonë
 
Tash më thuaj a do t'vjen te unë,
a do t'vjen te unë
Veq për ty unë jetoj,
po t'lutem kuptom
gjitha ëndërrat ti plotsoj
 
Dashuri pa fund
Do të ofroj unë ty
Dashuri pa fund
Dhe asgjë tjetër
 
Ku ti fshej un ndjenjat baby
se vetem ty te du
dhe kurr me sdo te jem i lumtur
nese un nuk jam me ty
 
Dashuri pa fund
Do të ofroj unë ty
Dashuri pa fund
Dhe asgjë tjetër
 
Eja ti te unë, mos më le të vuj
Ama dorën mu
Se vetëm ty të dua
Eja ti te unë, mos më le të vuj
Ama dorën mu
 
Kűldve: atomin Hétfő, 27/02/2012 - 17:46
Align paragraphs
Olasz translation

Amore senza fine

Hoooou hooooou --- naranara
 
Non startene isolata ragazza, vieni da me
dimmi chi ti ha tradito
ti prego, dammi la mano e non avere paura
perchè l'amore non ha fine
 
ogni giorno e ogni notte
ti sogno,
la solitudine mi avvolge*
non desidero nient'altro*
ti prego, credimi
perchè con me godrai*
 
Amore senza fine
ti offrirò
amore senza fine
e nient'altro
 
Il tempo passa
tu ancora non capisci
che cosa ti manca nella vita
apri il cuore, accetta l'amore
perchè un giorno sarà troppo tardi
 
Adesso dimmi se verrai da me
se verrai da me
io vivo solo per te
ma ti prego, cerca di capirmi
ti realizzerò ogni sogno
 
Amore senza fine
ti offrirò
amore senza fine
e nient'altro
 
Baby, non posso nasconderti i miei sentimenti
perchè amo solo te
e non sarò mai più felice
se non sarò con te
 
Amore senza fine
ti offrirò
amore senza fine
e nient'altro
 
Vieni da me, non mi lasciar soffrire
dammi la mano
perchè amo solo te
vieni da me, non mi lasciar soffrire
dammi la mano
 
Kűldve: atomin Hétfő, 27/02/2012 - 18:33
Szerző észrevételei:

* anche lui si sente solo come lei
* non desidero nient'altro "che stare solo con te"
* shijosh vuol dire "gustare" o "assaporare". In questo contesto viene usato per dire che lei si godrà l'amore/la vita

More translations of "Dashuri Pa Fund"
Olaszatomin
Blero: Top 3
See also
Hozzászólások