Yjet e Panjohur - Lamtumire (Angol translation)

Albán

Lamtumire

Shpirt, nese akoma nuk ke fjetur,
te lutem lere pak dritaren hapur,
sepse dua te pyes henen a ka pare ndonjehere
nje vajze me te bukur se ty.
 
lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.
 
cdo mengjes ty te shikoja
dhe mendoja e mendoja,
vec nje fjale nga zemra ime
ty te te thoja.
 
cdo mengjes ty te shikoja
dhe mendoja e mendoja,
vec nje here ne krahet e mia
ty te perqafoja.
 
lamtumire s’do te kem
dhe prane teje nuk do te jem,
ate qe kam ndjere per ty
asnjehere s’do te t’a them.
 
sepse fati e kish shkruar
qe t’mos ishim bashke te dy
dhe ti t’mos jesh e imja
e une kurre t’mos jem me ty.
 
do e ndjej mungesen tende
ne cdo cast, ne cdo kohe,
pse ndoshta kur te t’shoh
do bej sikur s’te njoh.
 
kjo do ndodhe sepse ti
ja dhe nje tjetri dashurine
ndersa mua si kujtim
me dhe vetem vetmine.
 
ne cdo cast kur te mendoja
enderroja, enderroja,
vec nje here fytyren tende
une t’a ledhatoja.
 
ne cdo cast kur te mendoja
enderroja, enderroja,
vec nje here prane zemres time
ty te shtrengoja.
 
lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.
 
lamtumire shpirt
s’do te jesh kurre e imja,
me dike tjeter buzeqesh,
me dike tjeter luan,
me dike tjeter dashuron.
 
lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.
 
dikush tjeter po me pret, lamtumire…
 
Kűldve: LoryLory Vasárnap, 29/04/2012 - 12:32
Align paragraphs
Angol translation

GOODBYE

Honey, if you still didn’t fall to sleep,
Please let the window open a little
Cause I want to ask the moon if ever saw
More beautiful girl than you
 
I say goodbye to you
But there won’t be a good bye
Where I am going
Someone else now is waiting for me
 
Every morning I was looking at you
And I was thinking and thinking
To say to you a word from my heart
 
Every morning I was looking at you
And I was thinking and thinking
Just for once to have you in my arms
 
I won’t have a goodbye
And I won’t be by your side
That what I felt for you
I won’t ever tell you
 
Coz the destiny had wrote it
Me and you to not be together
And you to not be mine
And me never being with you
 
I will feel your absence
In every minute, in every second
And when I will see you
I will pretend that I don’t know you
 
This will happen coz
You gave your love to someone else
And you left for me just the lonliness
 
Every time that I was thinking of you
I dreamed, I dreamed
Just for once to caress your face
 
Every time that I was thinking fo you
I dreamed, I dreamed
Just for once to hold you tight near to my heart
 
I say goodbye to you
But there won’t be a good bye
Where I am going
Someone else now is waiting for me
 
Goodbye honey
You will never be mine
You smile with someone else
You play with someone else
You make love to someone else
 
I say goodbye to you
But there won’t be a good bye
Where I am going
Someone else now is waiting for me
 
Someone else now is waiting for me, goodbye….
 
Kűldve: Infinity_disaster Szerda, 30/05/2012 - 21:12
Added in reply to request by LoryLory
More translations of "Lamtumire"
See also
Hozzászólások