Nataša Bekvalac - Ponovo (Albán translation)

Albán translation

Perseri

Ndjehem fajtore perpara Zotit
Dhe njerezve
Por keshtu eshte fati im
Mos mendo se ndjehem krenare per kete
Qe nuk jam engjell
 
Kur josh nuk dashuroj
Kur tradhetoj nuk pendohem
Por vetem nje gje enderroj
Qe te kthehem tek ti, perseri
 
Ref.
Dashurom nga inati
Dashurom pa rezerva
Dashurom kudo qe te jem
Ashtu siq jam
 
Dashurom kur nuk jam aty
Dashurom pavaresisht nga cdo gjeje
Dashurom edhe nese nuk ke asnje arsye per te dashuruar
 
Perseri,perseri
E mekatosur,ketu para teje
Perseri,perseri
Lutem per dashurine tende
Ketu jam,je i lire te me thuajsh `Jo`
Te me harojsh,ose mesoju
Qe une nuk kam krahe
Asnjehere skam qene nje engjell
 
Kur josh nuk dashuroj
Kur tradhetoj nuk pendohem
Por vetem nje gje enderroj
Qe te kthehem tek ti, perseri
 
Kűldve: dj_arber Vasárnap, 18/12/2011 - 19:15
Added in reply to request by valde
Szerb

Ponovo

Hozzászólások