Ti si mi u krvi (Albán translation)

Advertisements
Albán translation

Ti je ne gjakun tim

Shikimet e tua me perkedhelin
Sikur kerkojne te me prekin
Dhe cdo here
Sikur te jete hera e pare
Vazhdoj te mendoj qe kjo do te mbaroje
Qe ti do te zhdukesh ne qiellin blu
Por deshira nuk me ndalet
Ti je ne gjakun tim
 
Kaq shume vite kalojne
Duke dhene e duke marre
Une mbetem po i pari
Per te te harruar enderroj ciganet
Dhe shpik enderra te embla
Por djalli brenda meje nuk heq dore
Ti je ne gjakun tim
 
Dhe sikur te te rrembenin
ciganet nomade
ose te grabisnin rojet e haremit
Sikur te te rrembenin
Une do te cmendesha
Pa ty nuk do te zgjohesha me ne mengjes
 
Sikur te te rrembenin
Cdo gje do shembej
Mos e harro mikun tend dhe ruaje ne zemer
Edhe atehere
Kur mendon se eshte vone per enderrat
Per gjithcka
 
Kaq shume vite kalojne.....
 
Dhe sikur te te rrembenin.....
 
Kűldve: rehati Szombat, 08/03/2014 - 20:23
Szerb

Ti si mi u krvi

Hozzászólások