Poni - Te ndare

  • Artista: Poni (Shqiponja Karafilaj)
  • Artista partecipante (featuring): Dr. Flori
  • Traduzioni: Inglese, Tedesco
  • Richieste: Italiano
Albanese

Te ndare

Ne jeten time une te gjitha i kam bere
Kam ngritur une keshtjella dhe
i kam shkel me kembe
Se jam i keqi vetes
i kam une dy parime
Ti je jeta ime
Me fal zemra ime
 
Cfaredo qe te ndodhi
e shkuara eshte e shkuar
e di qe kam gabuar
nuk kam harruar
 
Tani i lutem zotit
Qe te kthehem dhe njehere
Prane teje le te shuhem
Ne kte jete dhe ne ate jete
 
Ref x
Se zemren e kam zjarr , zjarr, zjarr
Se shpirti me eshte vrare, vrare, vrare
Une rrugen e kam marre, marre, marre
Tani jemi te ndare, ndare, ndare
 
Sikur te kisha une 1000 jete
do te doja shpirtin prane teje ta kem
Sikur te flisja te fundit fjale
do te thoja te dua e te shuhesha ngadale
 
Se zemren e kam zjarr, zjarr, zjarr
 
Shume me ke lenduar
Ti e ke kuptuar
Jam dhe une njeri
Zemer dashuruar
Fjalet nuk mjaftojne
Ty per te treguar
Sot une te urrej
Luftoj per te t'harruar
Ti e shkatrrove cfare ndertove
nuk ka neser
Dua te zhdukesh por
me tradhton kjo zemer
Per ty gjithcka kam ndalur
Jo, jo nuk ka te falur
 
Ref x
Se zemren e kam zjarr, zjarr, zjarr
Se shpirti me eshte vrare, vrare, vrare
Une rrugen e kam marre, marre, marre
Tani jemi te ndare, ndare, ndare
 
Sikur te kisha une 1000 jete
do te doja shpirtin prane teje ta kem
Sikur te flisja te fundit fjale
do te thoja te dua e te shuhesha ngadale
 
Ref x
Se zemren e kam zjarr, zjarr, zjarr
zjarr , zjarr, zjarr
zjarr , zjarr, zjarr
Se zemren e kam zjarr, zjarr, zjarr
Se shpirti me eshte vrare, vrare, vrare
Une rrugen e kam marre, marre, marre
Tani jemi te ndare, ndare, ndare
 
Sikur te kisha une 1000 jete
do te doja shpirtin prane teje ta kem
Sikur te flisja te fundit fjale
do te thoja te dua e te shuhesha ngadale
 
Postato da LoryLory Mar, 22/05/2012 - 16:50
Grazie!
Traduzioni di “Te ndare”
Poni: 3 più popolari
Per favore aiutaci a tradurre “Te ndare”
Commenti fatti