Giannis Ploutarhos - Ah Koritsi Mou (Αχ κορίτσι μου) (traduzione in Albanese)

traduzione in Albanese

Ah, e dashura ime!

Versioni: #1#2
Me ke munguar dhe sot do ta mesosh se sa
kur te vish fshehurazi do te ta them
prita per ty te vije e ne sy te me shikoje
te te kerkoja cfare me shume deshiroja...
 
Ah e dashura ime!
Nen tingujt e zemres time
sot ti kerce
Vishi trupit tim krahe engjelli,
qe te arrij deri tek dera e Parajses
 
Ah, vajza ime!!!
Te tuat (jane) gjithcka e pazbuluar e shpirtit tim
i fsheha ne nete te pagdhira.
qe asnje mos ti shohe pervec teje.
 
Kam pritur kaq gjate qe te vije ne jeten time
une te prisja, te therrisja
ketu te qendrosh mos te kalosh e te ikesh ...
 
Postato da Translator44 Sab, 17/03/2012 - 02:38
Greco

Ah Koritsi Mou (Αχ κορίτσι μου)

Commenti fatti