Pubblicità

Çesk Zadeja - Partisë

  • Artista: Çesk Zadeja
  • Artista partecipante (featuring): Pëllumb Katroshi, Agim Quku
  • Interpretato anche da: Pandi Zguro
  • Album: Festivali i 15 ne RTSH, 1975
  • Traduzioni: Inglese
Albanese
Albanese
A A

Partisë

Pa kufi kendo moj zemer
Per Partine lule drite
Moj Parti t’u shtofte nami
Nuk u tunde nga istikami
 
Rrofsh Parti moj ku u mbeshtete
Tek Marksizem-Leninizmi
Dhe nen yllin me pese cepe
Drejton rrugen e komunizmit.
 
- Refreni 2x
O moj Parti o lule drite
Ne qe te gjithe na ke ne kembe
Dhe fjalen tende te vertete
Ne ne cdo hap e bejme veper.
 
Pa kufi kendo moj zemer
Per Partine lule drite
Moj Parti t’u shtofte nami
Nuk u tunde nga istikami
 
Moj Parti moj maje e shpates
Syri i zemres, mendje e klases
Dhe nen yllin me pese cepe
Drejton rrugen e komunizmit.
 
- Refreni 2x
……….
 
Grazie!
thanked 3 times
Postato da Yuiop75Yuiop75 Ven, 25/06/2021 - 01:56
Commenti dell’autore:

kenga e pare e segmentit ne video

Çesk Zadeja - composer
teksti popullor

 

Traduzioni di “Partisë”
Commenti fatti
Read about music throughout history