Notis Sfakianakis - Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα) (traduzione in Albanese)

traduzione in Albanese

Dite cigane

Versioni: #1#2
Dite cigane me diell te ndrojtur
te fshehur pas reve
dite cigane me trokellitjen e patkojve
si nje kenge melankolike.
 
Shiu qe lan rruget
zemra s'mund ta duroje dhimbjen
kaq larg prej teje, jeta ime eshte bosh
jam si nje femije i frikesuar ne erresire.
 
Nate cigane me drite te zbehte
nga nje qiri qe shkrihet
nate cigane me nje enderr lakuriqe
dhe nje puthje te vrare...
 
Postato da Translator44 Sab, 17/03/2012 - 02:08
Greco

Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα)

Commenti fatti