Željko Joksimović - Michelle (traduzione in Albanese)

traduzione in Albanese

Michelle

Versioni: #1#2
Prita per ty e dashur
Kete nate..., gjithe keta vjet
I ruajta (mbajta) fjalet
vec per te te thene ty : Jo.
Ti i harxhove te gjitha mundesite e tua
Tani ti vjen prape tek une
Ndaj, me mire vazhdo ne rrugen tende
Sepse une jam histori e mbaruar,
llogari e mbyllur
Dhe "te vjetren" ty (sic ke qene dikur) nuk e meritoj.
 
Mishel, ti nuk je me e bukur si dikur
Syte e mi s'te njohin me
Mos thirr lotet per ndihme
Ti mund te besh shume me mire se kaq
E meqense ne keto 10 vjet te gjata ti s'munde te biesh ne dashuri me mua
As ne kete nate te cmendur...s'ke per te rene...
 
Une e di si je ne te vertete
cdo te mete tenden e njoh
Dhe per ato historite e tua te medha
Ky vend s'eshte i madh sa duhet...
Mire atehere, vishe pallton
Me thuaj vec numrin (e shtepise)
Se rrugen ende e kujtoj
Me mire te te kthej atje
Sepse dhe ai do jete duke te te pritur
S'ke per te pranuar asgje
Atij mos i trego
Mohoji te gjitha
 
Mishel, ti nuk je me e bukur si dikur
Syte e mi s'te njohin me
Mos thirr lotet per ndihme...
Ti mund te besh shume me mire se kaq
E meqense ne keto 10 vjet te gjata ti s'munde te biesh ne dashuri me mua
As ne kete nate te cmendur...s'ke per te rene..
 
Une ende marr fryme per ty Michelle, e imja Michelle...
 
Postato da Translator44 Sab, 17/03/2012 - 01:34
Serbo

Michelle

Altre traduzioni di “Michelle”
Albanese Guest
AlbaneseTranslator44
Greco Guest
5
Željko Joksimović: 3 più popolari
See also
Commenti fatti