Pubblicità

Per favore aiutaci a tradurre “Ndihme”

  • Artista: Lindita
  • Canzone: Ndihme
  • Richiesta: Albanese → Inglese
Albanese
A A

Ndihme

Nate e gjate
Shpirti s'gjen qetesi
Me mundon
M'vret kjo agoni
 
Besova n'perjetesi
Rashe ne lume te dashurise
por hapa syte dhe hasa mdha thatesi
 
Sa shume kam mall
Me fjale se them dot
E ftohte pa ty
Cdo gje ne kete bote
 
Rrotullohem si ne ferr
Me mire vdekja te me merr
Por do te doja te shoh edhe njehere
 
Ref:
Jeta S'ka kuptim
Dhimbjet nuk kane mbarim
Netet jane pa agim , Ndihme
Ku mbetem ne te dy
Ku humbe Jo s'e di
asgje nuk vlen pa ty ,dashuri
 
Torture e vrazhde
Endem ne vetmi
Ne gjunje une rashe
S'kam force me ne kembe te rrij
 
Lotet syte m'i verberojne
Vetja ime me tradhtoi
Kam besuar se jam me e forte
 
Por shume kam mall
Me fjale nuk e them dot
E ftohte pa ty
Cdo gje ne kete bote
 
Rrotullohem si ne ferr
Me mire vdekja te me merr
Por do te doja te te shoh edhe njehere
 
Ref:
Jeta s'ka kuptim
Dhimbjet nuk kane mbarim
Netet jane pa agim , Ndihme
Ku mbetem ne te dy
Ku humbe nuk e di
asgje nuk vlen pa ty ,dashuri
 
Ti ishe shprese e ardhmerise
Tani simbol i tradhetise
Malli Po me con drejt cmendurise
 
Commenti fatti