Translate Serenata e zemres sime

Albanese

Serenata e zemres sime

She's never been loved like this before
She's never been touched like this
She never loved like this before
She's in love with me
She never been touched like this before
My baby, my lady

Pjesa 1
Vec ti, ti qe je e vetmja bukuri
Shkrive akullin dhe me tregove cfare eshte dashuri
Me ben te ndihem i plot, dhe ta shof boten ndryshe
Kur e them fjalen te dua nuk ka vend per medyshje
Je e nxeht zjarr, dhe per ty digjem si i marr
Ti mke bo te provoj ndjenja qe si kam njohur me pare
E di qe ke merak, a do vazhdojm te jemi bashke
Je imazh ne mendjen time 24 ne 7
Shof veten dyshimisht, si ka mundesi cuditerisht
Por jam xheloz edhe per ajrin qe me goje ti e thith
Se te dua shpirt, per ty do ngjisja Himalajet
Per ty zemra eshte e gatshme qe te vdes dhe te ringjallet
Per ty Zotit i falem, te me jap force e te mos ndalem
Qe te t'trajtoj si mbreteresh kur m'buzeqesh une shushatem
Me rrzon pertok me ngren n'qiell, per mu je ajer je diell
Detin e dashnis ti ma kthjell, dhe zhytem thell e me thell

Refren
Je gjeja me e shtrenjt qe kam ne kete jete
Ke stilin e vecant qe me ben te cmendem
Jemi un dhe ti, deri ne pafundesi
Si neser si sot, per jet e mot, my baby

Pjesa 2
Ti je mundesia ime e arte te coi Zoti nga lart
Je engjelli qe me mbron te keqes un ti rrij larg
Mos m'qesh, afrohu dicka te t'them ne vesh
Zonjush, pranon pergjithmon e imja ti te jesh?
Une nuk kerkoj shume nga ti vec ngrohtesi dhe dashuri
Qe edhe kur te jem i vjeter ta ndiej veten te ri
Te me mbulosh dhe te me ngrohesh sa her une te ndiej ftoht
Te me japesh force edhe zemer kur une nuk do mundem dot
Si nee t'keq dh ne te mire te me duash me shume se kurr
Te jesh e cmendur ne shtrat te me besh te ndihem burr
E sa per mu mos ki frik te du vec ty edhe pike
Dhe me miliona t'boj n'muzik ty ste ndrroj dot o shpirt
Me femren me t'bukur, e as me thesarin me te cmuar
Se vec ti me ben te lumtur ndaj vec ty un te dua
Bebush, rri e qet largoji ato mendime
Perjetesisht perfundimisht du me t'bo ty grun time

Refren
Je gjeja me e shtrenjt qe kam ne kete jete
Ke stilin e vecant qe me ben te cmendem
Jemi un dhe ti, deri ne pafundesi
Si neser si sot, per jet e mot, my baby

Altre traduzioni di “Serenata e zemres sime”
Commenti fatti