Tarkan - Sevdanın Son Vuruşu (traduzione in Albanese)

traduzione in Albanese

Goditja e fundit e dashurise

ZInxhiret e zemres sime jan duke u keputur,a degjon?
Gulçues per fryme, sonte eshte goditja e fundit e dashurise
A ke dashuruar ndonjeher ne kete menyre?
Jam perkulur ndaj dashurise perseri por kete her i beje omazh te fundit asaj...
 
Nuk dua te te le ne erresire
Nuk dua ti zbukuroi kujtimet me lule te vyshkura
Pasi qe u largove,smund te thosha anje fjale te hidhur per ty
Dhe nuk e meritova qe te harohem aq shpejt
 
Mendoje se dashuria eshte gjith lule,flutura,dielle dhe re
Ke fjetur dhe je zgjuar sipas sezoneve tua (sipas qefit)
Pas meje,nuk mund te dashurosh me askend,je e djegur
E kam larguar plumbin ``qorr`` me te cillin me ke lenduar
 
Postato da dj_arber Ven, 18/05/2012 - 15:14
Turco

Sevdanın Son Vuruşu

Commenti fatti