Reclame

Soni Malaj - Shpirti Im Binjak

  • Artiest: Soni Malaj
  • Vertalingen: Engels #1, #2, #3, Italiaans, Kroatisch, Nederlandse dialecten
  • Verzoeken: Frans
Albanees
A A

Shpirti Im Binjak

Sa herë zgjohem në mëngjes,
Pranë dritares time shkoj,
Dhe me kokën lart në qiell për ty mendoj.
 
I lutem zotit për çdo ditë,
Nga e keqja të të mbroj,
Derisa edhe kjo botë të ekzistoj.
 
Veç një këngë, unë s'kam më shumë,
Që nga vetja t'a ofroj,
Jemi larg tani dhe krahët na mungojnë.
 
Google's translation of the other missing parts isn't that clear and easy to fix:
 
Sa herë prapë të dashuroj,
Pak nga ty do të provoj,
Por me dhimbjen do më duhet ta pranoj...
 
Trupin të ta prek...
Do bie unë si floke dëbore...
 
Toegevoed door  Gast Gast op Vrij, 01/01/2010 - 00:00
Laatst bewerkt door CherryCrushCherryCrush op Ma, 07/09/2015 - 11:35
Bedankt!

 

Reclame
Video
Soni Malaj: Top 3
Please help to translate "Shpirti Im Binjak"
Reacties