Reclame

Flori Mumajesi - Fluturimi 3470

  • Artiest: Flori Mumajesi
  • Gastmuzikant: Soni Malaj
  • Vertalingen: Engels
Albanees
A A

Fluturimi 3470

Sa rall e per mall,
tani flasim afer
ti s’me ke
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne.
 
Sa e merzitshme fundjava qe e lash,
me e trishtuar
se ajo qe vjen pas,
 
3470 po vonon
dhe jeta ime
eshte ne avion.
 
Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tлra
ne shpirt pikove ti.
 
Zemer ku je ti
mbi asfalt shketetire,
as dashuria
s’te lidhi me zinxhire.
 
Miliona fytyra i verej
ecin valixhet
kete aeroport urrej,
ti fluturime
nderkombetare sje
dhembje e imja
aq planetare...
 
Lëshohen shkallet shpresa ime dërrmuar,
sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar.
 
dhe një shpirt i lodhur ende të pret,
vetëm këmba jote e bukur nuk zbret.
 
Toegevoed door  Gast Gast op Vrij, 01/01/2010 - 00:00
Laatst bewerkt door CherryCrushCherryCrush op Ma, 07/09/2015 - 11:33
Bedankt!

 

Reclame
Video
Vertalingen van "Fluturimi 3470"
Flori Mumajesi: Top 3
Reacties