Reclame

Soni Malaj - Tulipan I Bardhë

  • Artiest: Soni Malaj
  • Gastmuzikant: Saad Ramadan
  • Vertalingen: Engels, Russisch
  • Verzoeken: Duits
Albanees
A A

Tulipan I Bardhë

[Soni:]
Shiko në horizont
vetëm kur të jesh
ndjeje zërin tim
që vjen tek ty e të thërret
si një tulipan i bardhë
në shkretëtire më gjen
eja dhe më merr
 
Në buzën time
freskinë do të gjesh
etja për njeri-tjetrin shtohet
Eja të lutem
të pres, nuk mundem me...
 
[REF. Saad:]
Habibi...
 
[Soni:]
Në buzën time
freskinë do të gjesh
etja për njeri-tjetrin shtohet
Eja të lutem
të pres, nuk mundem me...
 
[REF. Saad:]
Habibi...
 
[Soni:]
Une e di që ti më ndjen
une e di që më ndjen...
 
Toegevoed door mira86mira86 op Ma, 17/08/2015 - 12:42
Laatst bewerkt door CherryCrushCherryCrush op Vrij, 23/12/2016 - 22:42
Bedankt!

 

Reclame
Video
Vertalingen van "Tulipan I Bardhë"
Soni Malaj: Top 3
Please help to translate "Tulipan I Bardhë"
Reacties