Notis Sfakianakis - Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα) ( Tradução para Albanês)

Tradução para Albanês

Dite cigane

Versões: #1#2
Dite cigane me diell te ndrojtur
te fshehur pas reve
dite cigane me trokellitjen e patkojve
si nje kenge melankolike.
 
Shiu qe lan rruget
zemra s'mund ta duroje dhimbjen
kaq larg prej teje, jeta ime eshte bosh
jam si nje femije i frikesuar ne erresire.
 
Nate cigane me drite te zbehte
nga nje qiri qe shkrihet
nate cigane me nje enderr lakuriqe
dhe nje puthje te vrare...
 
Adicionado por Translator44 em Sábado, 17/03/2012 - 02:08
Grego

Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα)

Comentários