Imagine ( Tradução para Albanês)

Advertisements
Tradução para Albanês

Imagjino

Imagjino sikur te mos kete parajse
E thjeshte ta provosh...
Pa ferr poshte nesh
Vetem qiell mbi ne
Imagjino gjithe njerezit
Te jetonin te sotmen..
 
Imagjino te mos kete shtete
S'eshte e veshtire ta besh
Asgje per te cilen te vrasesh ose te vdesesh
Dhe as fe gjithashtu..
Imagjino gjithe njerezimi
Te jetonte jeten ne paqe
 
(Refreni)
Ti...
Ti mund te thuash jam nje utopist/enderrimtar
Por nuk jam i vetmi
Shpresoj nje dite ti do te bashkohesh me ne
Dhe bota do te jete NJE
 
Imagjino pa zoterime
Pyes veten nese mundesh
Pa nevoje per lakmi apo uri
Vellazeria jone e njerezimit
Imagjino gjithe njerezit
Ndajne gjithe boten
 
(Refreni)
 
Dhe bota do jetoje si nje
 
Adicionado por sabrinitasabrinita em Segunda-feira, 09/09/2013 - 14:09
Comentários do autor:

Eshte nje kenaqesi te perkthesh kenge kaq rezistente ndaj kohes dhe njekohesisht shpresedhenese, hera e pare qe perkthej kenge dhe ndihem e lumtur qe iniciativa ime fillestare ishte vetem per nder te kesaj mrekullie artistike. Vertetova qe tingellon po kaq e magjishme edhe ne gjuhen tone amtare: Inspiruese dhe e pavdekshme. Teeth smile

It's a pleasure to translate such songs restive in time and meanwhile inspiring, my first time translating a song and I'm glad my initial initiative was in honor to this artistic marvel. I proved that it sounds magical even in our native language in albanian:
Inspiring and immortal Teeth smile

Inglês

Imagine

John Lennon: Maiores 3
Ver também
Comentários
florquinnflorquinn    Sexta-feira, 22/02/2019 - 18:26

The source lyrics have been updated. Please review your translation.