Lara Fabian - Je suis malade ( Tradução para Albanês)

Francês

Je suis malade

Je ne rêve plus, je ne fume plus
Je n'ai même plus d'histoire
Je suis sale sans toi, je suis laide sans toi
Je suis comme un orphelin dans un dortoir
 
Je n'ai plus envie de vivre ma vie
Ma vie cesse quand tu pars
Je n'ai plus de vie et même mon lit
Se transforme en quai de gare
Quand tu t'en vas
 
Je suis malade, complètement malade
Comme quand ma mère sortait le soir
Et qu'elle me laissait seule avec mon désespoir
 
Je suis malade, parfaitement malade
T'arrives on ne sait jamais quand
Tu repars on ne sait jamais où
Et ça va faire bientôt deux ans
Que tu t'en fous
 
Comme à un rocher, comme à un pêche
Je suis accrochée à toi
Je suis fatiguée, je suis épuisée
De faire semblant d'être heureux quand ils sont là
 
Je bois toutes les nuits, mais tous les whiskies
Pour moi ont le même goût
Et tous les bateaux portent ton drapeau
Je ne sais plus où aller, tu es partout
 
Je suis malade, complètement malade
Je verse mon sang dans ton corps
Et je suis comme un oiseau mort quand toi tu dors
 
Je suis malade, parfaitement malade
Tu m'as privée de tous mes chants
Tu m'as vidée de tous mes mots
Pourtant moi j'avais du talent avant ta peau
 
Cet amour me tue et si ça continue
Je crèverai seule avec moi
Près de ma radio, comme un gosse idiot
Ecoutant ma propre voix qui chantera
 
Je suis malade, complètement malade
Comme quand ma mère sortait le soir
Et qu'elle me laissait seule avec mon désespoir
 
Je suis malade, c'est ça, je suis malade
Tu m'as privée de tous mes chants
Tu m'as vidée de tous mes mots
Et j'ai le cour complètement malade
Cerné de barricades, t'entends ? je suis malade
 
Última edição feita por Miley_Lovato em Segunda-feira, 17/07/2017 - 09:41
Alinhar parágrafos
Tradução para Albanês

Jam e Semure

Nuk enderroj me,
Nuk pi me duhan,
Nuk kam me nje histori
Jam e qelbur pa ty
Jam e shemtuar pa ty
Jam sin je jetime ne nje fjetore.
 
Nuk ndjej se du ate jetoj me ne jeten time
Jeta ime ndalon kur ti largohesh
Une nuk e kam me nje jete, bile dhe krevati im
Kthehet ne nje platform (stacioni)
Kur ti iken
 
Jame e semure
Plotesisht e semure
Si kur mamaja ime dilte darkave
Edhe me linte vetem me deshperimin time
 
Jam e semure, teresisht e semure
Ti vjen, asnjeri se di kur
Ti iken perseri, asnjeri se di ku
Dhe se shpejti behen dy vjet
Qe kur ty nuk te behet me vone.
 
Si pas nje guri
Si pas nje mekati
Une jam e ngjitur pas teje
Jam e lodhur, jam e rraskapitur
Duke pretenduar se jam e gezuar ne prezenc’ tyre
 
Une pi c’do nate
Por vec uiski
Per mua, kane te tera te njejten shije
Dhe te gjitha anijet mbartin flamurin tend
Nuk di me se ku te vete,
Ti je gjithekund.
 
Jam e semure
Plotesisht e semure
Gjakun tim e derdh ne trupin tend
Dhe jam sin je zog i ngordhur kur ti fle
 
Jam e semure
Teresisht e semure
Ti me ke deprivuar prej gjithe kengeve te mia
Ti mi ke shterur te tera fjalet e mija
Dhe e kam zemren teresisht te semure
Panvaresisht se kasha talent para se te kisha lekuren tende.
 
Kjo dashuri po me vret
Nese vazhdon keshtu, do te vdes me veten
Prane radios, sin je femi idiot
Duke degjuar zerin tim te kendoje
 
Jam e semure
Teresisht e semure
Si kur mamaja ime dilte darkave
Edhe me linte vetem me deshperimin time
 
Jam e semure
Kjo eshte, jam e semure
Ti me ke deprivuar prej gjithe kengeve te mia
Ti mi ke shterur te tera fjalet e mija
Dhe une e kam zemren teresisht te semure
E rrethuar nga barrikada
Degjon! Jam e semure.
 
Adicionado por nadea em Terça-feira, 17/05/2011 - 15:46
Comentários do autor:

Teksti i kenges Je Suis Malade nga Lara Fabian ne Shqip.

Comentários