Nora Istrefi - Pse të dua ( Tradução para Sérvio)

Albanês

Pse të dua

Sa shpejt kaluan
Ato dite kur ne te dy kishim ber fjal
Tash ke harruar
Se nje vajze per ty digjet ne strat me mall
 
[Pre-Chorus:]
Sa shumë te deshta
Këtë gjë më mirë vetëm zoti e di
Ndonese une heshta
E ndjeja se do me braktisesh ti
Dhe qaja une me lot
Ngushëlloja vetëm kot
 
[Chorus:] (2x)
O pse te dua
Nuk e kuptoj
Ti i lumtur une plage sheroj
O pse te dua
O pse te pres
Shum me mire eshte qe une te vdes
 
Si me harrove
Dhe shkaterove gjith ate lumturi mesnesh
Ti me tradhetove,
Une po qaj, e ti me nje tjeter po qesh
 
[Pre-Chorus]
 
[Chorus] (4x)
 
Adicionado por Balkaneuro em Terça-feira, 02/12/2008 - 15:22
Última edição feita por CherryCrush em Sábado, 22/07/2017 - 17:40
Alinhar parágrafos
Tradução para Sérvio

Zasto te volim

Kako su brzo prosli dani otkako smo oboje dali rijec,
 
Sada si zaboravio, da jedna zena gori od zelje za tobom,
 
Voljela sam te mnogo,
 
Bog to zna najbolje,
 
I ako sam cutala,
 
znala sam da ces me napustiti,
 
Plakala sam
 
i tjesila se uzalud!
 
Zasto te volim?
 
Ne shvatam!
 
Ti si srecan a ja jos uvijek lijecim rane,
 
Zasto te volim?
 
Zasto te cekam?
 
Bolje bi bilo za mene da umrem,
 
Kako si mogao da me zaboravis i unistis svu srecu medju nama,
 
Izdao si me, ja placem dok si ti srecan sa nekim drugo.
 
When you feel like quitting: think about why you started.
Spread love.... S.
Adicionado por sarapepic94 em Segunda-feira, 09/03/2015 - 11:35
Mais traduções de "Pse të dua"
Nora Istrefi: Maiores 3
Ver também
Comentários
Sciera    Sexta-feira, 07/10/2016 - 15:06

The lyrics have been re-formatted, you may want to update your translation accordingly.