Say You Won’t Let Go ( Tradução para Albanês)

Tradução para AlbanêsAlbanês
A A

Thuaj qe nuk do te me leshosh

Te takova ne erresire
ti me ndricove.
Ti me bere te ndihesha sikur
isha mjaftueshem.
 
Kercyem gjate gjthe nates
pime shume,
te mbajta floket
kur ti po villje.
 
Pastaj buzeqeshe mbi shpatull
per nje minute isha totalisht esell.
Te afrova ne kraharorin tim
dhe ti me pyete te qendroja naten.
Te thashe: "Te kam thene tashme
mendoj se duhet te pushosh".
 
E dija qe te doja atehere
por ti nuk do ta dije kurre
sepse u solla natyrshem
kur kisha frike te hiqja dore.
E dija qe kisha nevoje per ty
por kurre nuk u shfaqa,
por dua te rri me ty
deria te jemi gri dhe te vjeter.
Thjesht thuaj qe nuk do te me leshosh.
Thjesht thuaj qe nuk do te me leshosh.
 
Te zgjoj me mengjes ne krevat
do te sjell kafen
me nje puthje ne ball
dhe do te coj femijet ne shkolle,
t`i pershendes mirupafshim
dhe te falenderoj yjet e mi fatsjelles per ate nate...
 
kur me hoshe nje veshtrim mbi shpatull
per nje moment, harroj qe jam me I rritur.
Dua te kercej me ty tani, oh.
dhe ti dukesh me e bukur se kurre,
dhe betohem se cdo dite do te behesh me mire
me ben te ndihem ne kete menyre, disi.
 
Jam kaq I dashuruar me ty
dhe shpresoj qe ta dish.
E dashur, dashuria jote vlen me shume sesa sasia ne ar.
Kemi arritur kaq shume, e dashura ime,
shiko se sa jemi rritur
dhe une dua te qendroj me ty
derisa te jemi gri dhe te vjeter.
Thjesht thuaj se nuk do te me leshosh.
Thjesht thuaj se nuk do te me leshosh.
 
Dua te jetoj me ty
edhe kur te jemi fantazma
sepse ti ishe gjithmine atje per mua
kur me shume ta kisha nevojen.
 
Do te te dua derisa
mushkrite e mia te shterojne.
Te premtoj deri ne vdekje qe do na ndaje,
si ne betimet tona,
keshtuqe shkruajta kete kenge per ty,
tani te gjithe e dine,
sepse jemi vetem une dhe ti
derisa te jemi gri dhe te vjeter
Thjesht thuaj qe nuk do te me leshosh.
Thjesht thuaj qe nuk do te me leshosh.
 
Thjesht thuaj qe nuk do te me leshosh
Oh, thjesht thuaj qe nuk do te me leshosh.
 
Obrigado!
Recebeu 1 agradecimento(s)

worldwide

Adicionado por worldwideworldwide em Sábado, 25/11/2017 - 21:13
Adicionado em resposta ao pedido de andjicaandjica
InglêsInglês

Say You Won’t Let Go

Advertisements
Comentários
Read about music throughout history