Notis Sfakianakis - Taxídepsé me (Ταξίδεψέ με) ( Tradução para Albanês)

Tradução para Albanês

Me merr ne udhetim (Udhetome)

Me merr ne nje udhetim, pa busull,
kudoqofte,per aq kohe sa te jemi bashke...s'kam frike
nga asgje...ta dish.
 
Disa njerez shohin qiellin dhe humbasin
kurse une kurre s'mesova t'ja mbath...(te humbas)
Disa njerez shohin qiellin dhe humbasin
kurse une shoh syte e tu... dhe udhetoj.
 
Merrme ne nje udhetim, qe pak veta e nderrmarin
i cili eshte i gjate dhe i paparashikueshem ne te njejten kohe;
kete nate, naten tjeter...e naten tjeter pas kesaj...
 
Adicionado por Translator44 em Sábado, 17/03/2012 - 02:45
Grego

Taxídepsé me (Ταξίδεψέ με)

Comentários