Mecnun (traducere în Albaneză)

Advertisements
traducere în Albaneză

Mecnun

E gjitha filloj me nje buzeqeshje
Nje rrufe ra ne zemren time
Pa me paralajmeruar mua
Dashuria erdhi ne deren time
 
Ti,je ajo qe i jep jete veres
Je si nje trendafil
qe merr jet ne diellin tim nese me perqafon
 
E dashur te lutem me prek nje here
Zemra ime po leshon gjethet
Me shiko mua ,pa ty une jam sikur vjeshta
 
Lekura jote afrohet afer meje
dhe prek buzet e mia
Endrrat nuk mjaftojne
Eja behu e imja
 
Dashuria,dashuria
nje here te ben te qesh,nje here te qash
Cfare bukurie o zoti im
Eshte e demshme per zemren time
 
Te iki apo te qendroj
Apo te pyes Mecnunin?
Behesh hi nuk e duron dot zjarrin
Ky qytet digjet fare
 
Postat de AtekAtek la Vineri, 15/03/2019 - 20:52
Turcă

Mecnun

Comentarii