Реклама

Rovena Dilo - Kur Celin Bozhuret

Албанский
A A

Kur Celin Bozhuret

Kur dielli lind mbi mal
E fushen ngroh
Ky zjarr qe gonxhet mbajne
Nis dallgezon
Ne rrenje ne cdo petal qe flakeron
Rinine e bukur mban dhe jeton e zgjon
Kjo valle si legjende si nje vargmal
Prej syve merr kaq drite nga zemra e gjalle
Nje enderr ne pranvere te hap kaq plage
Ky diell bozhuret cel
Mbi to lulet flake gjithmone
Petalet i mban ndezur endrra jone dhe flakeron
 
refreni 2x
Po celin ne mal po celin ne fushe
Bozhure si zemra jone
Ti cel per ty o trim o vajze si yll
Ne mbledhim bozhure per ju
 
Ti rritesh permbi mal e permbi gur
Nje vajz po thur kurore o me bozhur
Kjo valle si legjende po flakeron
Atje ku ra nje trim ti cel e cel gjithmone Gjithmoooooooonn
Petalet i mban ndezur endrra jone dhe flakeron
 
refreni 2x
Po celin ne mal po celin ne fushe
Bozhure si zemra jone
Ti cel per ty o trim o vajze si yll
Ne mbledhim bozhure per ju
 
Спасибо!
Добавлено Zarina01Zarina01 в чт, 13/04/2017 - 18:33

 

Переводы "Kur Celin Bozhuret"
Коллекции с "Kur Celin Bozhuret"
Помогите перевести "Kur Celin Bozhuret"
Комментарии
Read about music throughout history