Russia is waging a disgraceful war on Ukraine. Stand With Ukraine!

Internacionalia текст

  • Извођач: The Internationale
албански
албански
A A

Internacionalia

Ngrihuni ju o të munduar
ju te urët skllevër anë e mbanë
na buçet gjaku i turbulluar
s'duam padron dhe as tiran.
Botën mizore ne do ta shkat'rrojmë
që nga themelet e pastaj
me duart tona do të ndertojmë
botën e re në vend të saj.
 
Është lufta finale
vendimtarë mbi dhe
Internacionale
do jete botë e re.
Është lufta finale
vendimtarë mbi dhe
Internacionale
do jete botë e re.
 
Хвала!
Поставио/ла: AussieMinecrafterAussieMinecrafter У: Среда, 29/06/2022 - 22:07

 

Молимо, помозите овом преводу: "Internacionalia"
Коментари
Read about music throughout history