Reklam

Подмосковные вечера (Podmoskovnye vechera) (Arnavutça çevirisi)

Düzeltme okuması talep edildi
Arnavutça çevirisiArnavutça
A A

Netet e rrethinave te Moskes

Nuk ndihen pshehretimat ne kopsht
Gjithcka e palevizshme ngel deri ne mengjes
Sikur ta dije sa me jane te shtrenjta netet e Moskes
 
Lumi rend e nuk leviz
Hena e ben gjithcka argjend
Kenga ndihet e nuk ndihet
 
Ne keto nete te qeta te Moskes.
 
C'shikon ashtu fshehurazi e shtrenjta ime
Duke e varur koken teposhte
Sa veshtire: ta them a te mos e them:
 
Gjithcka qe ne zemer kam.
 
Por ja, agimi e ben cdo gje me te qarte
Prandaj te lutem ji e mire
Dhe as ti mos i harro:
 
Keto nete te rrethinave te Moskes.
 
Teşekkürler!
1 teşekkür aldı
Marenglen ArapiMarenglen Arapi tarafından Pzt, 25/02/2019 - 03:16 tarihinde eklendi
The author of translation requested proofreading.
It means that he/she will be happy to receive corrections, suggestions etc about the translation.
If you are proficient in both languages of the language pair, you are welcome to yorumlarınızı bırakın.

Подмосковные вечера (Podmoskovnye vechera)

Yorumlar
Read about music throughout history