Scqiper

Scqiper's picture
Joined:
22.01.2018
Role:
Member
Points:
410
Contributions:
41 translations, 4 thanks received
Languages
Contact Me

41 translations posted by ScqiperDetailsAll Translations

ArtistTranslationLanguagesCommentsInfoInfosort descending
Black SabbathVetmi English → AlbanianEnglish → Albanian
Black SabbathKaravan planetesh English → AlbanianEnglish → Albanian
Pink FloydMerr frymë English → AlbanianEnglish → Albanian
Black SabbathParalajmërim English → AlbanianEnglish → Albanian
The Witcher 3: Wild Hunt (OST)Fushat e Ard Skellig Gaelic (Scottish Gaelic) → AlbanianGaelic (Scottish Gaelic) → Albanian
Johnny CashBlues e Burgut të Folsomit English → AlbanianEnglish → Albanian
Chris StapletonMilioner English → AlbanianEnglish → Albanian
Black SabbathZanat Mbathin Këpuca English → AlbanianEnglish → Albanian
Black SabbathMagjistari English → AlbanianEnglish → Albanian
Led ZeppelinMbi kodrave dhe larg English → AlbanianEnglish → Albanian
Icelandic FolkKënga e Korbit Icelandic → AlbanianIcelandic → Albanian
Brad PaisleyNinullë uiski English → AlbanianEnglish → Albanian
Cecilia KrullJeta ime po vazhdon English → AlbanianEnglish → Albanian
A Star Is Born (OST)Cektësirë English → AlbanianEnglish → Albanian
Andy WilliamsMë vret butësisht (Me Këngën e Saj) English → AlbanianEnglish → Albanian
The CommodoresLehtë English → AlbanianEnglish → Albanian
The New SeekersShiko çfarë i kanë bërë këngës time, Nënë English → AlbanianEnglish → Albanian
Alice in ChainsMbaroi tani English → AlbanianEnglish → Albanian
Mad SeasonLumi i mashtrimit English → AlbanianEnglish → Albanian
Led ZeppelinKënga e Shiut English → AlbanianEnglish → Albanian
English FolkGëzim na është English (Middle English) → AlbanianEnglish (Middle English) → Albanian
The Hobbit: An Unexpected Journey (OST)Malet e mjegullta English → AlbanianEnglish → Albanian
Alice in ChainsLëvozhgë arre English → AlbanianEnglish → Albanian
The BeatlesDhe e dua English → AlbanianEnglish → Albanian
Andy WilliamsKënga e Eksodit (Kjo Tokë është e Imja) English → AlbanianEnglish → Albanian
Florence + The MachineXheni e Gurëve të Vjetra English → Albanian
thanked 1 time
English → Albanian
thanked 1 time
Pink FloydRahatshëm i mpirë English → AlbanianEnglish → Albanian
Paul McCartneyJeto dhe lejo të vdesin English → AlbanianEnglish → Albanian
Black SabbathDerra lufte English → AlbanianEnglish → Albanian
J. R. R. TolkienKënga e Aragornit English → Albanian1English → Albanian
Eric ClaptonLejla English → AlbanianEnglish → Albanian
Led ZeppelinShkallët për në parajsë English → AlbanianEnglish → Albanian
The BeatlesE djeshma English → AlbanianEnglish → Albanian
The AnimalsShtëpia e Diellit në Lindje English → AlbanianEnglish → Albanian
RammsteinZemra ime digjet German → AlbanianGerman → Albanian
Norwegian FolkKënga e Rolandit Norwegian → Albanian
2 thanks received
Norwegian → Albanian
2 thanks received
J. R. R. TolkienNjë Unazë English → AlbanianEnglish → Albanian
Alice in ChainsVëlla English → AlbanianEnglish → Albanian
Secret GardenNocturne Norwegian → AlbanianNorwegian → Albanian
Alice in ChainsGjeli English → AlbanianEnglish → Albanian
The NationalShirat e Kastamirit English → Albanian
thanked 1 time
English → Albanian
thanked 1 time